Zrób coś dla siebie.

Kiedy byłaś (byłeś) ostatnio na spacerze? Ale nie takim z domu na przystanek i odwrotnie lub do sklepu i z powrotem. Czy byłaś (byłeś) na przynajmniej półgodzinnym spacerze np. w lesie, w parku? Wiem. Jest trochę zimno, ale warto. Poświęć chwilę przed lub po pracy na spacer, tylko Ty i Twoje myśli. Jeśli masz małe dzieci i nie możesz wyjść w każdej chwili, poproś swojego partnera, aby został z dziećmi. Idź! Naładuj baterie. Naprawdę warto. Pierwszy spacer, taki bez celu może być trudny, każdy kolejny łatwiejszy. Patrz, myśl, usłysz siebie i swoje pragnienia. Zastanów się czego chcesz w życiu. Myśl o wszystkim, ale nie zadręczaj się zmartwieniami. Jeśli masz jakiś problem, wyobraź sobie jak byś chciała (chciał), żeby się rozwiązał i spróbuj zobaczyć sytuację, kiedy problem został rozwiązany. Możesz wyobrazić sobie wszystko, pamiętaj tylko, każdą zmianę zaczynaj od siebie.

Co myślisz, kiedy widzisz kogoś, kogo stać na więcej niż Ciebie? Czy myślisz „ten to się umie ustawić?, takiemu to dobrze, pewnie ma bogatych rodziców” lub „ pewnie nie ma rodziny, to ma więcej czasu na pracę”.

Myślenie „gdyby nie ona…”, „gdyby nie on…”, „gdybym urodził/-a się w bogatej rodzinie”, „gdybym miał/-a więcej pieniędzy”, „gdybym miał/-a więcej czasu”, „gdybym był/-a mądrzejszy/-a”, „gdybym był/-a ładniejszy/-a” do niczego nie prowadzi. To My sami mamy wpływ na swoje życie. To gdzie jesteśmy teraz, zawdzięczamy sobie i naszym codziennym wyborom. To Ty podejmujesz decyzję, czy po powrocie z pracy przeczytasz wartościową książkę, czy obejrzysz telenowelę lub czy pójdziesz na szkolenie, czy posprzątasz mieszkanie. Tak, to Ty właśnie wybierasz. Kiedy skończysz czytać ten wpis, też zapewne podejmiesz jakąś decyzję. Pamiętaj, kiedy masz swój cel, to podejmowanie dobrych decyzji jest łatwiejsze. O tym, jak wyznaczyć sobie dobry cel napiszę innym razem.

źródło fotoplatforma.pl                                      

   

Reklamy

2 uwagi do wpisu “Zrób coś dla siebie.

Zostaw ślad że byłeś i czytałeś, :) Chętnie też zaglądam do moich czytelników.

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s