Bądź szczęśliwa.

Dziś piszę wyjątkowo dla kobiet, bo wiem jak ciężko pracujecie, często w pracy na etacie i w domu, biorąc wiele obowiązków na siebie.

Bądź szczęśliwa, nie pozwól aby cokolwiek odebrało ci siłę do bycia szczęśliwą. Rób różne rzeczy, szukaj swojego miejsca. Czy zastanawiałaś się kiedyś, dlaczego jesteś akurat w takim stanie fizycznym, psychicznym, w takim miejscu na ziemi, a nie w innym. To wszystko jest wynikiem podjętych kiedyś decyzji. Każdy nasz dzień składa się z podejmowania decyzji. Jeśli każdego dnia podejmiesz decyzję, że np. posprzątasz mieszkanie, upierzesz, ugotujesz itp., to za 10 lat, przy tak podejmowanych decyzjach, będziesz miała super posprzątane mieszkanie i poczucie niespełnienia i frustracji. (Oczywiście sprzątać trzeba, ale kiedy staje się to głównym celem naszego życia, a nie jesteśmy główną bohaterką programu „Perfekcyjna Pani domu”, to może warto zacząć robić inne rzeczy. Chyba, ze ktoś uwielbia sprzątać i czuje się spełniony, to ok.) Przykłady można mnożyć, np. jeśli codziennie wieczorem podejmiesz decyzję, że nie zastosujesz kremu nocnego, to za 10 lat będziesz miała więcej zmarszczek, niż gdybyś go stosowała. Wybór należy do ciebie. Wpływ na nasze życie mają również sytuacje i ludzie, którzy są w naszym otoczeniu, z którymi mieliśmy bądź mamy kontakt. Oczywiście Są momenty w życiu, kiedy warto poświęcić się rodzinie np. wtedy, kiedy urodzisz dziecko. Tak poświęć mu się, bądź szczęśliwa jako mama, nie stresuj się, że masz coś robić. Wtedy najważniejsze jest Twoje dziecko i Twoje szczęście jako matki. Korzystaj! i daj sobie czas do kiedy chcesz być ze swoim dzieckiem. Wyznacz sobie jakiś termin, kiedy zaczniesz interesować się innymi zajęciami. Najszczęśliwsza kobieta, to taka, która czuje że robi coś pożytecznego, która czuje się niezależna. Będąc z dzieckiem w domu równocześnie możesz robić coś dla siebie. Znajdź czas np. wieczorem na zastanowienie się, czego teraz chcesz i kiedy już będziesz wiedziała jaki jest Twój cel, pomyśl w jaki sposób go zrealizujesz. Może okazać się, że jeśli codziennie znajdziesz odrobinę czasu, aby zrobić cokolwiek w tym kierunku, to przybliży Cię to do Twojego celu. Wyobraź sobie, że Twoim celem jest nauczenie się j. angielskiego i ze dajesz sobie 1 rok na komunikatywne posługiwanie się tym językiem. Co zatem potrzebujesz zrobić? Co powinnaś zrobić dziś, co powinnaś zrobić każdego dnia, aby ten cel się powiódł.

Życie staje się o wiele pełniejsze, kiedy masz cel, kiedy czegoś chcesz. Strasznie przyjemne jest mieć cel, planowanie i jego realizacja. Ja właśnie zmierzam do swojego celu, a Ty?

carinsuranceguy.info

twojefototapety.pl

Reklamy

2 uwagi do wpisu “Bądź szczęśliwa.

  1. Wszystko ładnie pięknie baśniowo kolorowo , realia jednak są znacznie inne , ja codziennie sprzątam odkurzam , ścieram kurz , myje podłogi itp itd czy robie to bo lubię > NIE oczywiście ,że nie , dom to nie jest muzeum ale…ale 3 dzieci potrafi w trymiga w pokoju zrobić niezły haos więc sprzątania więcej bo jeśli bym zostawiła to jest jeszcze mąż – pedant …i wtedy są dzikie awantury …niestety nie da się żyć tak jak pani opisuje ,..pozdrawiam

    • Witam, z tego co Pani pisze wszystkie obowiązki domowe są na Pani głowie. Mogę się tylko domyślać jaki bałagan potrafi zrobić trójka dzieci. Sama mam tylko dwoje. Wiem, że nie łatwo jest być szczęśliwą. Prawdę mówiąc, to nie łatwo jest zmienić swoje myślenie. Kiedyś myślałam, że na wszystko co przydarza mi się w życiu nie mam żadnego wpływu, że to przez kogoś lub przez coś jest tak jak jest. Kiedyś ktoś pokazał mi, że można inaczej, uwierzyłam w siebie, zmieniłam myślenie z ofiary na osobę, która tworzy swoją rzeczywistość. Oczywiście nie obyło się bez wychodzenia ze strefy komfortu, stresu i ciągłego przełamywania swoich słabości. Teraz moja strefa jest większa, ale za każdym razem kiedy chcę zrobić coś nowego pojawia się dyskomfort. Post, który Pani skomentowała nie jest ładny, bajkowy i kolorowy. To są moje przemyślenia, które pojawiły się, kiedy zostałam sama z dwójką dzieci (jedno miało 3 miesiące). Mąż wyjechał do pracy. Niewiele mogłam wtedy zrobić fizycznie, ale o wielu rzeczach mogłam pomyśleć i zaplanować je sobie. Gdybym wtedy tego nie przemyślała, pewnie nie ruszyłabym teraz z niczym. Bardzo ważne jest zastanowienie się nad swoim życiem i nad tym czego się chce. Bardzo Pani współczuję awantur za ewentualne niesprzątnięcie mieszkania. Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego. 🙂

Zostaw ślad że byłeś i czytałeś, :) Chętnie też zaglądam do moich czytelników.

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s